Lidé

Ing. Milan PolákŘeditel a majitel nakladatelství Ing. Milan Polák, původní profesí inženýr chemie, absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze (r. 1978) a chemii se věnoval přes deset let. Po revoluci v roce 1989 pověsil bílý plášť na věšák a vrhl se do oboru, kam jej táhlo srdce. Působil jako publicista v různých nakladatelstvích, zejména v Prostoru, Mladé frontě dnes a Českém spisovateli. Je autorem několika knih (Království automobilových modelů, Pražské pivovárky a pivovary, Praha a železnice, Praha vznešená i každodenní, Město Královské Vinohrady, Praha 6 křížem krážem...), stovek novinových a časopiseckých článků a spoluautorem mnoha dalších publikací, je dlouholetým fotografem. Zajímá se o sběratelství. V posledních letech také přednáší.

RNDr. Pavel Augusta RNDr. Pavel Augusta po absolvování Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pracoval ve Výzkumném ústavu ekonomiky hornictví. Od poloviny sedmdesátých let působil jako odborný redaktor knižní redakce ve Státním nakladatelství technické literatury.V roce 1979 začal publikovat (Všude potkáš motory, Tajemství přesnosti,…) a do dnešních dnů vydal desítky děl popularizující literatury (Křivolaké cesty vědy, Velká kniha dopravy, Války a válečníci) v několika předních českých nakladatelstvích (SNTL, Albatros, Libri, Slovart, MILPO MEDIA). Nyní je editorem knih nakladatelství MILPO. Zajímá se o soudobou kulturu a politiku.

 


 

Dagmar BroncováDagmar Broncová, současná šéfredaktorka, je původním povolání knihovnice. Této profesi se věnovala necelých deset let v Mladé frontě, poté se stala redaktorkou odborných časopisů (Strojírenství, Stavivo, Anesteziologie a resuscitace) v SNTL. V letech 1991 až 1996 byla šéfredaktorkou periodika Radniční noviny; ale knihy ji přivábily zpět a od roku 1997 dodnes působí jako editorka, fotografka, grafička i autorka v nakladatelství MILPO MEDIA (Praha 5 křížem krážem, Petřín a Strahov,…). Příležitostně spolupracuje i s jinými nakladatelstvími (Slovart, DAS MEDIA). Je autorkou několika výstav, účastní se různých besed se čtenáři a přednášek (pro Městkou knihovnu v Praze). Jejím koníčkem je turistika a výšlapy na rozhledny.

 


 

Ivo BronecObchodním ředitelem firmy a manažerem je Ivo Bronec, který byl vzhledem k dlouholeté a trpělivé práci přibrán do vedení společnosti a v roce 2012 se stal spolumajitelem firmy. Po maturitě na Střední ekonomické škole zahraničního obchodu krátce sbíral životní zkušenosti v několika zaměstnáních (např. v obchodním odd. potravinářské firmy, také jako ochranka ve sportovní herně, vlastnil a vedl květinářství, pracoval v realitní kanceláři). Zakotvil však v nakladatelství a je spolehlivým a velmi důležitým členem celého týmu. Zajímá se o sport, cestování, současné dění a ekonomiku.

 


 

Kolegové a spolupracovníci

Od počátku nakladatelství úzce spolupracuje s mnoha autory, renomovanými publicisty, archiváři, kronikáři, historiky, výtvarníky, fotografy a špičkovými odborníky nejrůznějších odvětví. Mezi stálé nebo někdejší kolegy patří například Antonín Ederer, Václav Cílek, Miloslav Čech, Jan Farkač, Josef Hrubeš, Eva Hrubešová, Jaroslav Jásek, Jiří Klicpera, Milan Korba, Ladislav Likler, Vladimír Pytl, Jan Zavřel či Marie Zdeňková. Tým tvoří také několik jazykových redaktorek a odborných redaktorů.


Na začátek stránky Vytisknout stránku
MILPO MEDIA s.r.o. - logo

MILPO MEDIA s.r.o.

Kouřimská 26
130 00 Praha 3

 

Tel.: 272 658 719
E-mail: milpo@milpo.cz