O nás

Nakladatelství a vydavatelství MILPO vzniklo v roce 1991. Profiluje se především jako nakladatelství non-fiction literatury, jehož produkci tvoří čtyři základní ediční řady. Tou stěžejní a v posledních letech zřejmě i nepopulárnější, je edice Knihy o Praze, k níž v roce 1997 přibyla řada Z historie průmyslu a později další dvě edice – Knihy o českých městech a Malá ediční řada. Za jednadvacet let své existence nakladatelství připravilo přes osmdesát titulů původní české literatury a celkem na 265 000 výtisků všech knih.

U zrodu nakladatelství stáli Ing. Milan Polák a RNDr. Pavel Augusta. Hned po první úspěšné publikaci Kniha o Praze 3 (r. 1994) byla založena zmíněná nejznámější ediční řada s názvem Knihy o Praze, vzápětí začaly vycházet její jednotlivé svazky a nakladatelství se začalo rozrůstat o nové redaktory a spolupracovníky.

Vydavatelství MILPO vydávalo v devadesátých letech po řadu let oblíbené periodikum Radniční noviny, které vycházely v nákladu přes 40 000 výtisků měsíčně.

V edici Z historie průmyslu, zabývající se dějinami a vývojem různých průmyslových odvětví u nás, vyšlo přes deset titulů, v roce 2012 se připravuje dílo Podzemní vody České republiky.

Nakladatelství se několikrát zúčastnilo veletrhu Svět knihy, který se koná každoročně na pražském Výstavišti. Mezi mnoha vzácnými hosty stánek navštívila například i oblíbená spisovatelka Iva Hercíková (†) či Michal Viewegh.

V roce 1997 bylo MILPO zapsáno jako ochranná známka a transformovalo se na společnost s ručením omezeným. Společnost je zapsaná u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 53758.

Zárukou kvality a významnosti knih z produkce nakladatelství je také to, že již tři tituly pokřtil prezident České republiky, pan Václav Klaus, jeden předsedkyně poslanecké sněmovny, paní Miroslava Němcová (r. 2011).

Publikace vznikají ve spolupráci se zručnými grafiky v několika studiích, v posledních letech je to především DTP studio Martin Záhora a Artedit grafické studio v Praze. Od roku 1997 je tiskne renomovaná česká tiskárna Pbtisk v Příbrami.

Všechny knihy z produkce nakladatelství MILPO MEDIA s.r.o. ochotně prodávají přední pražská knihkupectví – například Knihkupectví Fišer v Kaprově ulici, Academia na Václavském náměstí, Kanzelsberger v celé síti svých prodejen, tedy i mimo hlavní město, Palác knih NEOLUXOR, Knihkupectví Jiří Daniel, Knihkupectví U Černé Matky Boží a po celé ČR rozváží knihy distribuční firma Nakladatelský servis.

Všechny knihy si můžete rovněž objednat přímo u nás.

 


Na začátek stránky Vytisknout stránku
MILPO MEDIA s.r.o. - logo

MILPO MEDIA s.r.o.

Kouřimská 26
130 00 Praha 3

 

Tel.: 272 658 719
E-mail: milpo@milpo.cz